• Jak rozpocząć terapię?

   Dowiedz się jak szybko otrzymać pomoc

   Sprawdź jakie zaburzenia leczymy.

   Koszty wizyt, promocje oraz sposoby płatności.

   FAQ

   Najczęściej zadawane pytania.

 • O nas
 • Aktualności
 • Kontakt

13.03.2023 • 4 minuty czytania

Waporyzacja marihuany medycznej — jak prawidłowo ją wykonać?

Czytaj dalej, aby uzyskać informacje na temat waporyzacji medycznej marihuany.

Dariusz Leśniak

Ekspert konopny

Waporyzacja marihuany medycznej — jak prawidłowo ją wykonać_

Waporyzacja jest najzdrowszą i często zalecaną przez lekarzy metodą przyjmowania medycznej marihuany. Do inhalacji często używa się waporyzatorów. Są to urządzenia pozwalające na stosowanie medycznej marihuany bez ryzyka wdychania szkodliwych substancji. Więcej na ten temat w poniższym artykule.

Czym jest waporyzacja?

To metoda stosowania medycznej marihuany, która polega na podgrzewaniu suszu konopnego do odpowiedniej temperatury. Podczas tego procesu uwalniają się kannabinoidy i inne cenne składniki. Urządzenie wytwarza parę bez dymu i substancji smolistych. Pozwala to na zdrowszą inhalację niż w przypadku standardowego palenia.

Waporyzacja jest szczególnie przydatna dla osób, które potrzebują leczenia medyczną marihuaną, ale nie chcą narażać się na wdychanie szkodliwych substancji. Opary, które wytwarza waporyzator zawierają mniej toksyn zaburzających na funkcjonowanie układu oddechowego.

Waporyzacja jest również łatwa w stosowaniu i bardziej dyskretna niż palenie, co czyni ją atrakcyjną dla osób, które muszą korzystać z medycznej marihuany na co dzień. Metoda ta jest jedną z najzdrowszych i najczęściej zalecanych przez lekarzy form podawania medycznej marihuany. Dzięki temu pacjenci mogą korzystać z jej właściwości, minimalizując szkody dla swojego zdrowia.

Temperatura waporyzacji marihuany medycznej ma znaczenie!

Temperatura waporyzacji medyczną marihuaną wpływa na jakość oraz skuteczność inhalacji. Najważniejsze składniki aktywne konopi to kannaboidy, trepeny i flawonodiy. Każdy z tych związków ma inną temperaturę parowania, co oznacza, że wymagają różnej temperatury waporyzacji.

Warto wiedzieć, że zbyt wysoka temperatura waporyzacji medycznej marihuany może prowadzić do degeneracji korzystnych środków. W konsekwencji terapia nie będzie skuteczna.

Temperatura waporyzacji marihuany medycznej ma znaczenie!

Jak jest właściwa temperatura waporyzacji medycznej marihuany?

Odpowiednia temperatura waporyzacji medycznej marihuany zależy w głównej mierze od rodzaju suszu. Ogólnie rzecz biorąc, temperatura waporyzacji powinna oscylować między 160, a 220 stopniami Celsiusza.

Przy niskiej temperaturze, poniżej 185 stopni Celsiusza, wydzielają się przede wszystkim terpeny, które odpowiadają za zapach i smak marihuany. Działają one również łagodząco i przeciwbólowo.

W temperaturze między 185 a 200 stopniami Celsiusza wydzielają się głównie kannabinoidy, takie jak THC i CBD, które odpowiadają za działanie psychoaktywne i lecznicze marihuany. Temperatura powyżej 200 stopni Celsiusza może spowodować uwalnianie szkodliwych substancji, które wpływają negatywnie na nasze zdrowie.

Ważne jest, aby używać urządzenia, które ma opcję regulowania temperatury. Pozwoli to na precyzyjne dostosowanie ilości stopni Celsiusza do naszych potrzeb.

Należy pamiętać, że użytkowanie medycznej marihuany powinno odbywać się pod kontrolą lekarza lub specjalisty, który dobierze odpowiednią dawkę suszu z konopi i będzie monitorował postępy leczenia.

Co z toksynami podczas waporyzacji_

Co z toksynami podczas waporyzacji?

Badania wykazują, że podczas inhalowania wytwarzane są czystsze i zdrowsze opary. Wszystkie toksyny są redukowane lub całkowicie eliminowane. W tradycyjnym paleniu suszu konopnego to właśnie proces spalania powoduje wytwarzanie dużej ilości toksyn, w tym dwutlenku węgla, tlenku węgla, benzopirenów i innych związków rakotwórczych. 

Podczas używania waporyzatora, susz konopny jest podgrzewany do temperatury, która umożliwia wydzielanie korzystnie działających substancji i innych związków chemicznych, ale nie prowadzi do spalania. W związku z tym usuwane są wszystkie niekorzystne skutki palenia.

Każdy pacjent Podkarpackiej Kliniki Konopnej przechodzi odpowiednią analizę przypadku, z jakim się zgłasza i na tej podstawie dobierany jest plan leczenia. Umów wizytę i sprawdź!

Udostępnij post:

Najnowsze wpisy na blogu

Najnowsze wiadomości, technologie i zasoby od naszego zespołu.

Waporyzacja marihuany medycznej — jak prawidłowo ją wykonać?

Waporyzacja jest najzdrowszą i często zalecaną przez lekarzy metodą przyjmowania medycznej marihuany. Do inhalacji często używa się waporyzatorów. Są to urządzenia pozwalające na stosowanie medycznej...

Jak marihuana medyczna wpływa na choroby tarczycy?

Choroby tarczycy należą do grupy chorób cywilizacyjnych, z którymi mierzy się duża część społeczeństwa. Marihuana medyczna, a szczególnie zawarte w niej kannabinoidy mogą skutecznie wspierać leczenie tych...

Recepta na marihuanę medyczną — jak ją zdobyć?

Marihuana medyczna jest w Polsce legalnym lekiem od 1 listopada 2017 roku. Mimo że większości osób, konopie nie kojarzą się dobrze, coraz częściej mówi się o pozytywnym wpływie, który mają na wiele schorzeń...